31 Aralık

Shapıng the future wıth acrylıc

Acrylıc Desıgn Awards 2019

ADA, Türkiye’deki tasarım topluluğunu inovasyona öncülük etmeye ve akrilik malzemenin potansiyelini keşfetmeye davet ediyor. ADA ile amaçlanan; tasarım yeniliklerine ilham vermekten, toplum üzerinde pozitif ve sürdürülebilir etki yaratacak gerçek ürün ve deneyimlerin yaratılmasına kadar, tüm akrilik tedarik zinciri boyunca tek bir ekip olarak birlikte sorunsuz çalışmak.


"Öğrencileri, sürdürülebilir bir geleceği şekillendirme potansiyeline sahip bir ürün veya deneyimi akrilik ile tasarlamaya davet ediyoruz."

ADA, 2018/2019 akademik yılında üniversitelerin Mimarlık, İç Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerinde okuyan lisans öğrencilerinin katılımına açıktır.

ÖDÜLLER

1.’lik – €2,000 + ‘Tasarımın hikayesi’ videosu
2.’lik - €1,000
3.’lük - €500
Mansiyon - €250 (Jüri takdirindedir)

Tüm kazananlar, ADA 2019 sonuçlarının duyurmak için gerçekleşecek bir dizi PR / Sosyal Medya kampanyasında yer alacaktır.

about

JÜRİ

speaker

Arif Özden

Endüstri Ürünleri Tasarımcısı

1966 yılında İstanbul’da doğdu. 1982-1986 Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri...

(855) 452-3878

Atilla Kuzu

İç Mimar

Marmara Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü, İç Mimarlık Anasanat Dalı’ndan 1987’de...

(229) 796-0733

Ayşegül Denkel

Ak-taş Dış Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Üyesi

Türkiye’nin ilk 300 büyük şirketinden biri olan Aktaş Dış Ticaret’in yönetici ortağı ve yönetim...

660-752-1083

Doç.Dr. Ece Ceylan Baba

Mimar

Ankara’da doğan Ece Ceylan Baba, ilk ve orta öğretimini Antalya’da, lise eğitimini ise Ankara’da...

speaker

Günseli Kato

Sanatçı

Doğma büyüme İstanbul’lu olan Günseli Kato’nun resim sanatına ilgisi 1974 yılında Profesör Süheyl Ünver’in...

speaker

7144315211

Mimar

Melike Altınışık Mimarlık-MAA kurucusu Melike Altınışık mimar, tasarımcı ve akademisyen olarak...

(210) 595-3451

9848332309

Mimar

1975 doğumlu Şebnem Buhara mimarlık eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi’nde almıştır. Üniversite...

YARIŞMA TAKVİMİ

BAŞVURU

Başvurulacak proje dosyası aşağıdaki ilgili linkten indirilecek ADA pafta altlığı üzerine hazırlanmalıdır. Maksimum iki dikey A1 pafta, boyutu 5MB’ı geçmeyen tek bir dosya halinde hazırlanmalıdır. Proje dosyası, aşağıdaki linkten indirilecek ‘Proje Bilgi Föyü’ ile beraber tek bir zip dosyası olarak yüklenmelidir. Başvuru kutuları eksiksiz doldurulmalıdır. Lütfen şartnameyi okuduğunuzdan ve onay kutucuğunu işaretlediğinizden emin olun.Shaping the Future Acrylic Design Awards şartnamesini okudum, anladım ve kabul ediyorum.
sponsor
sponsor

sponsor

BÄ°LGÄ° MERKEZÄ°

Cevap

Acrylic Design Awasrds - ADA 2019, size ülkenizde ve uluslararası platformda tasarımın geleceğini etkileme konusunda mükemmel bir fırsat sunar. Kazananlar EUR cinsinden nakit ödülün yanı sıra, sektördeki aktörlerle çalışma imkanı bulacak (gelecekte iş fırsatı sağlayabilir), ödül törenine katılacak ve çalışmaları sosyal medyada, internette ve geleneksel diğer medya kanallarında tanıtılacaktır. Ödül kazananlar, ayrıca ‘tasarımın arka planı’ temalı bir videoda yer alacak ve çalışmalarını ve yeteneklerini sergileyecektir. Amerika’da ödül alan katılımcılardan birinin akrilikle çalışma konusundaki deneyimlerini paylaştığı videoyu izlemek için tıklayın.

Cevap

Evet. ADA, 2018/2019 akademik yılında üniversitelerin Mimarlık, İç Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerinde okuyan lisans öğrencilerinin katılımına açıktır. Herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır.

Cevap

Evet, bireysel başvuruların yanı sıra, en fazla beş kişiden oluşan ekipler halinde de başvuruda bulunabilirsiniz.

Cevap

Evet. Farklı rumuzlar ile en fazla 3 farklı tasarımla yarışmaya başvurabilirsiniz. Başvurular 3 bireysel başvuru ve 3 ekip başvurusu ile sınırlıdır. Bireysel katılımcılar, yarışmaya bir ekiple birlikte de katılabilirler.

Cevap

Lütfen bu web sitesindeki şartnameyi inceleyin. Kayıt ve Şartlar kısmında detayları bulabilirsiniz.

Cevap

Tasarımınızda kullanılan temel/başlıca malzemenin (%75 veya daha fazlasının) akrilik olması gerekmektedir, ancak tamamlayıcı olarak başka malzemeler de kullanılabilir.

Cevap

Ne yazık ki, başvuruları yalnızca www.acrylicdesignawards.com adresi üzerinden kabul ediyoruz.

Cevap

info@acrylicdesignawards.com adresimize mail yollayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Cevap

Teknik bilgilere ulaşmanız için paylaşılan bağlantılardan ihtiyacınız olacak tüm bilgileri bulabileceğinizi umuyoruz. Ayrıca, akrilikle çalışma konusunda internet üzerinde de zengin bir bilgi kaynağı bulunmaktadır. Başka sorularınız olması halinde, info@acrylicdesignawards.com mail adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorularınızı olabildiğince hızlı cevaplamaya çalışacağız.

Cevap

Tasarımın boyutlarıyla ilgili bir kısıtlama yapmamaya karar verdik. Ancak, kazanan üç konseptten birinin veya tamamının üretilemeyecek ve ödül töreninde sergilenemeyecek kadar büyük olması halinde, bunları alternatif bir yöntemle ve grafik olarak sergileme hakkımız saklıdır.

Cevap

Jüri heyeti, deneyimli ve bilgili uzmanlardan oluşmaktadır. Jüri, başvuru inceleme sürecinde konseptin talimatlarda belirtilen kriterleri ne ölçüde karşıladığını değerlendirecektir. Jüri tarafından değerlendirilecek ana unsur, konseptin ‘daha sürdürülebilir bir gelecek yaratma’ potansiyelidir. Ana unsur bu olmakla birlikte, jüri ayrıca tasarımın orijinalliğini ve konseptin malzemenin çeşitli performans ve estetik özelliklerini ne ölçüde kullandığını da değerlendirecektir.Jürinin tüm değerlendirme kriterleri şartnamede bulunabilir.

Cevap

Kısa listeye kalan tasarımlar 25 Ocak 2019’da web sitesi üzerinden ilan edilecektir.

Cevap

Yalnızca kazanan dört tasarım (1., 2., 3. ve mansiyon) ürüne dönüştürülecektir.

Cevap

Akrilik, ticari ortamlarda ve hanelerde yaygın şekilde kullanılmakta olup, iç ve dış mekanda kullanıma da uygundur. Reklam, tabela, satış noktası, aydınlatma, ev içi dekorasyon, moda, aksesuar gibi sayısız alanda kullanılmaktadır. Pinterest, akrilik kullanılan yerler için harika bir ilham kaynağıdır! Lucite International hesabına 7056982900 bakabilirsiniz.

Cevap

Bu konudaki tüm detaylar için Şartname’nin Kayıt ve Şartlar bölümüne bakın.

Cevap

Evet, akrilik levhalar üretilmiş olduğu Methyl Methacrylate Monomer’e geri dönüştürülebilir.

Cevap

Üretim kalitesine bağlı olarak bazı üreticiler 25-30 sene solmama, sararmama garantisi vermektedir.

Cevap

Akrilik, mutfak tezgahlarında kullanmak için onaylanmış bir malzemedir. Diş tedavisinde de kullanılır, ağız içinde uzun süre kalması sorun olmaz. Farklı kullanım alanları için farklı üretim teknikleri ve farklı yardımcı kimyasallar kullanılmaktadır.

Cevap

Akrilik yanıcı bir materyaldir. Özel kullanım alanları için, geç yanma, dumansız yanma özellikli ürünler üretilmektedir.

Cevap

Levha üretimi için cam kalıplar kullanılmaktadır. Kenarları fitille kapatılmış, 2 düz cam arasına hammadde dökülerek istenilen boyutta levha yapılabilmektedir.

Cevap

Evet, büyük akvaryumların tamamı akrilikten yapılmaktadır.

Cevap

Evet, belli oranda küçültülerek üretilecektir.

Hakkımızda

Hakkımızda

Akrilikle 80+ Yıl

Akrilikle 80+ Yıl

Filix

Akrilik Levha Tipleri

Performans

Performans

Sonsuz Renk

Sonsuz Renk
retrievement

Üretim

949-588-0933

Aydınlatma

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik

Ä°lham

Ä°lham